פברואר 2014

צילום : דוברות הטכניון
צילום : דוברות הטכניון

סטודנטים בטכניון מציגים: הציפור המכאנית הראשונה

להק לווינים אוטונומיים מבוזרים, מטוס נוסעים חשמלי, מזל"ט וטיל נגד טנקים – יוצגו בתחרות הפרויקטים שתיערך בכנס הישראלי השנתי למדעי התעופה והחלל
מתוך אתר הידען
18/02/2014
צילום: ANU
צילום: ANU

התגלה הכוכב העתיק ביותר שנוצר זמן קצר לאחר המפץ הגדול

צוות בראשות אסטרונומים באוניברסיטה הלאומית האוסטרלית (ANU) גילו את הכוכב העתיק ביותר ביקום עד כה, שנוצר זמן קצר לאחר המפץ הגדול, לפני כ-13.7 מיליארד שנה. הגילוי איפשר לאסטרונומים לחקור לראשונה את הכימיה של הכוכבים הראשונים ונתן למדענים כיוון ברור יותר כיצד נראה היקום בינקותו.
מתוך אתר הידען
11/02/2014
איור: איגור ארמיאץ'
איור: איגור ארמיאץ'

חוקרי הטכניון גילו חומרים כימיים נדירים המראים יכולת קישור של מתכת טעונה + (חיובית) לאל מתכת טעונה +

חוקרי הפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון גילו חומרים כימיים נדירים המראים יכולת קישור של מתכת טעונה חיובית לאל מתכת טעונה חיובית ובכך פתחו דלת לפיתוח קטליזטורים חדשים עם תכונות מיוחדות שלא היו ידועות עד כה.
מתוך אתר הידען
10/02/2014
איור: שטרסטוק
איור: שטרסטוק

מדענים בבן גוריון חוקרים את "שכבת הגבול החשמלית" במטרה למצוא שיטות חדשות לפיתוח מערכות אנרגיה חלופית

חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון מפתחים שיטות עיוניות וניסיוניות להבנה כיצד ההתארגנות המרחבית של מטענים משפיעה על מעבר של מטען חשמלי בין הנוזלים יוניים והאלקטרודות.
מתוך אתר הידען
6/02/2014
איור: שטרסטוק
איור: שטרסטוק

קבלי-על ונפלאות השכבה הכפולה

תופעת השכבה הכפולה ופיתוח קבלי העל נמצאים בחזית המחקר, הן האקדמי והן התעשיתי בכל העולם. גם בתחום זה ישראל מובילה את המחקר העולמי, ומציגה פיתוחים מתקדמים ומעשיים בשיתוף פעולה אקדמי-תעשיתי. מחקר רב מתבצע במסגרת המלא"כ- המרכז הלאומי להנעה אלקטרוכימית (INEP) בראשותו של פרופסור דורון אורבך מאוניברסיטת בר אילן.
מתוך אתר הידען
5/02/2014
איור: שטרסטוק
איור: שטרסטוק

כוכב לכת אחד -שתי שמשות, וזה לא טטואין

כמו בכוכב הלכת הבדיוני מסדרת מלחמת הכוכבים, קפלר 34b מקיף בו זמנית את שתי השמשות. ישנן מעט מאוד סביבות יותר קיצוניות מאשר מערכת כוכבים כפולה שבה יכולים להיווצר כוכבי לכת ובכל זאת התגלו כמה כאלה.
מתוך אתר הידען
3/02/2014