השתלמות מעבדה בהוראת הפיזיקה (למורים)

כניסה להוראת הפיזיקה מלווה באתגרים רבים ומציפה שאלות מורכבות: כיצד לגרום לכך שתלמידים יבינו את החומר, יתמודדו עם פתרון בעיות ברמות גבוהות, יאהבו את הפיזיקה ויהיו בעלי מוטיבציה ללמוד? בהשתלמויות קיץ מורים מנוסים ומצוינים ישתפו מורים בתחילת דרכם בסודות הוראת הפיזיקה- הוראה מאתגרת, אך מאפשרת הצלחה, הוראה עמוקה ומלהיבה. השנה יפתחו שלוש השתלמויות למורים בתחילת דרכם: מכניקה, חשמל ומגנטיות ומעבדה.

כל השתלמות משלבת בתוכה שני עולמות- עולם התוכן של הוראת הפיזיקה ועולם הדידקטי. בעולם התוכן במהלך ההשתלמות מורים יכירו לעומק את תכנית הלימודים במכניקה, רמה הנדרשת, מיומנויות הנדרשות ומעבדות המלוות את לימודי הפיזיקה בחטיבה עליונה.

בעולם הדידקטי כל מפגש יעסוק בשאלות "איך?" ו"למה?". איך מלמדים כל נושא, איך משלבים הדגמות וסרטים, איך משתמשים בסימולציות פיזיקאליות, איך בונים ידע ומארגנים אותו, איך גורמים להבנה עמוקה ואהבה למקצוע, איך מחנכים תלמיד לסקרנות, סבלנות ללמידה, יכולת לעמוד באתגר. למה תלמידים מתקשים בנושאים מסוימים או טועים בשאלות מסוימות, מהם התפיסות השגויות של תלמידים בכל נושא ואיך מטפלים בהן.

מטרות ההשלמות:

 

·         התמצאות בתכנית הלימודים בפיזיקה, מיפוי מושגים מרכזיים ומגוון האפשרויות של הרצפים הוראה

·         הכרות עם תפיסות שגויות וקשיי התלמידים בלמידת נושאים מרכזיים בפיזיקה בחטיבה עליונה, מקורותיהם ודרכי התמודדות עימם

·         הכרות עם דרכי הוראה ושיקולי דעת ביישומן בשיעור: הדגמות, פעילויות לאורגון המושגים, הדמיות, סימולציות, מעבדה ממוחשבת,   PETEL ועוד.

למי מיועדת ההשתלמות?

 ההשתלמות מיועדת למורים לפיזיקה בתחילת דרכם או מורים וותיקים שרוצים להתחדש ולרענן את הידע הפדגוגי שלהם בהוראת הפיזיקה בחטיבה עליונה.

כל השתלמות מוכרת לגמול ההשתלמות 30 שעות עם ציון ברפורמות "עוז לתמורה" ו"אופק חדש".


תאריך 20/07/2020 09:00 - 23/07/2020 16:00
מיקום מכון דוידסון - רחובות
מארגן האירוע דר' לריסה שכמן
הדפס