השתלמות מורים בתחילת דרכם במכניקה

כניסה להוראת הפיזיקה מלווה באתגרים רבים ומציפה שאלות מורכבות: כיצד לגרום לכך שהתלמידים יבינו את החומר, יתמודדו עם פתרון בעיות ברמות גבוהות, יאהבו את הפיזיקה ויהיו בעלי מוטיבציה ללמוד?

בהשתלמות מורים מנוסים ומצוינים ישתפו מורים בתחילת דרכם בסודות הוראת הפיזיקה - הוראה מאתגרת, המאפשרת הצלחה, הוראה עמוקה ומלהיבה.
ההשתלמות משלבת בתוכה שני עולמות: עולם התוכן של הוראת הפיזיקה והעולם הדידקטי:
בעולם התוכן המורים יכירו לעומק במהלך ההשתלמות את תכניות הלימודים במכניקה ואת הקשיים בהוראתה.


בעולם הדידקטי המורים יכירו את הרמה הנדרשת בהוראה, קשיים בהוראה ובלמידה, מיומנויות אותן צריך לפתח אצל המורה והתלמיד ומעבדות המלוות את לימודי הפיזיקה בחטיבה העליונה.

כל מפגש יעסוק בשאלות "איך?" ו"למה?": איך מלמדים כל נושא, משלבים הדגמות וסרטים, משתמשים בסימולציות פיזיקאליות, בונים ידע ומארגנים אותו, איך גורמים להבנה עמוקה ולאהבה למקצוע, איך מחנכים תלמיד לסקרנות ולסבלנות ללמידה. למה תלמידים מתקשים בנושאים מסוימים או טועים בשאלות מסוימות, מהן התפיסות השגויות של תלמידים בכל נושא ואיך מטפלים בהן.

מטרות ההשתלמות:

   •  הכרה לעומק של תכנית הלימודים במכניקה
   •  מיפוי מושגים מרכזיים ומגוון האפשרויות של הרצפים בהוראה
   •  היכרות עם תפיסות שגויות ועם קשיי התלמידים בלמידת נושאים מרכזיים בפיזיקה בחטיבה עליונה, מקורותיהם ודרכי התמודדות עימם.
   •  היכרות עם דרכי הוראה ושיקולי דעת ביישומן בשיעור: הדגמות, פעילויות לארגון המושגים, הדמיות, סימולציות, מעבדה ממוחשבת, PETEL ועוד.

למי מיועדת ההשתלמות?
ההשתלמות מיועדת למורים לפיזיקה בתחילת דרכם או מורים וותיקים שרוצים להתחדש ולרענן את הידע הפדגוגי שלהם בהוראת הפיזיקה בחטיבה העליונה.

ההשתלמות מוכרת לגמול השתלמות של 30 שעות עם ציון ברפורמות "עוז לתמורה" ו"אופק חדש".

 

מועדים: 6.7.20, 8.7.20, 9.7.20, 12.7.20


תאריך 6/07/2020 09:00 - 12/07/2020 16:15
מיקום מכון דוידסון - רחובות
מארגן האירוע דר' לריסה שכמן
הדפס