פיזיקה בתנועה - קיץ 2019

לאור הביקוש תקוים השתלמות נוספת "פיזיקה בתנועה" שתערך במכון וייצמן בין התאריכים 4.8.19  7.8.19

 

בהשתלמות נכיר גישת הוראה של פיזיקה - "פדגוגיה מעוגנת גוף" שפותחה ונחקרה במחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן ע"י ד"ר רוני זהר (חוקרת, מורה לפיזיקה ומורה למחול ואימפרוביזציה בתנועה).

נכיר פרקטיקות מעשיות לשילוב 'פדגוגיה מעוגנת גוף' בשעורי הפיזיקה ונלמד כיצד התנועה משפיעה על תהליכי למידה בהוראת מושגים פיזיקליים.

נכיר מהי אימפרוביזציה בתנועה, מהי הרפיה ואיך חקר תנועתי של גופינו כלומדים יחידים וכלומדים כקבוצה תורמים ומקדמים הבנה מושגית לצד הנאה ויצירה.
בהשתלמות ישולבו התנסויות תנועתיות ,לימוד פרונטאלי ופיתוח מערכי שיעוור בהשראה תנועתית.

ההשתלמות היא בת 30 שעות ומוכרת לגמול השתלמות בעוז לתמורה ובאופק חדש!

מתגובות המשתתפים בהשתלמויות שנערכו בקיץ תשע"ח

ההשתלמות הינה חדשנית ושונה מכל מה שלימדנו עד עכשיו, כי התלמידים היו יושבים בכיסא ועורכים ניסויים ועכשיו הם הניסוי בעצמם, מרגישים על הגוף שלהם את הכוחות/מודלים/עקרונות".

 "האווירה שנוצרה בעקבות עבודתה של רוני, יצרה אפשרות לחשוב מחוץ לקופסה"

"להשתלמות הייתה תרומה גדולה לחיזוק ותמיכה כי נתן להפעיל את הילדים באופן שונה מהמוכר לנו והוא לימוד בתנועה. היכולת שלי להתנסות בלמידה תנועתית אפשר לי להבין כי יש הוכחה לכך שמושגים מדעיים מורכבים ניתן להסביר ולהמחיש באופן פשוט וקל באמצעות תנועה".

"זו אחת ההשתלמויות שאהבתי. אני בטוחה שהיא תיתן מענה נוסף לתלמידי הכתה ( ככל שתלמיד ילמד נושא מסוים בדרכים מגוונות יותר כך הסיכוי שילמד, יפנים ויתפתח) החשיבה המשותפת בקבוצה תרמה לבניית תוכניות יצירתיות ומקצועיות שניתן לקחת לשטח. רוני העבירה את החשיבות של הלימוד בתנועה מושכלת ואת ההשתלמות כולה במקצועיות ונועם. התחושה והאווירה כמו גם התכנים גרמו לי לקום כל בוקר בציפייה... תודה מיוחדת לרוני ולכל מי שנתן יד להשתלמות מסוג זה".


תאריך 4/08/2019 09:00 - 7/08/2019 16:00
מיקום מבנה מאיץ החלקיקים - מכון ויצמן
מארגן האירוע דר' רוני זוהר
הדפס