אלקטרומגנטיות

השראה אלקטרומגנטית

חומרי למידה לחזרה ותרגול

קבלים

חומרי למידה, לקראת בחינת הבגרות
18/05/2017

מעגל חשמלי הכולל סוללה ו- 4 נורות

דף העבודה כולל שאלות העוסקות בהבנת ההשפעה על הזרם החשמלי במרכיבי המעגל כתוצאה של שינוי במעגל שבא לביטוי ניתוק אחת הנורות
17/06/2014

הקשר בין מטענים חשמליים, קווי השדה החשמלי והפוטנציאל חשמלי

דף העבודה עוסק בתרגול להבנה מעמיקה ומציאת הקשר בין קווי השדה החשמלי שנוצר על ידי מטענים חשמליים ומציאת הקשר בין קווי השדה החשמלי והפוטנציאל החשמלי שנוצרים על ידי מטענים חשמליים.
5/06/2014

שדות וכוחות מגנטיים

דף העבודה עוסק בתרגול ומציאת כיוון השדה המגנטי הנוצר על ידי תיל ארוך שזורם בו זרם וכיוון הכוח המגנטי הפועל על תיל אחר שזורם בו זרם חשמלי או מטען שנע בשדה מגנטי.
27/05/2014

מציאת כיוון הכוח המגנטי

דף העבודה עוסק בתרגול ומציאת כיוון הכוח המגנטי הפועל על מטען שנע בשדה מגנטי וכן על תיל שזורם בו זרם חשמלי ונמצא בהשפעת שדה מגנטי. בנוסף, עוסק הדף במציאת כיוון השדה המגנטי שנוצר על ידי תיל ארוך שזורם בו זרם חשמלי וכיוון השדה השקול של מספר מקורות לשדה מגנט
27/05/2014

אלקטרוסטטיקה - ממה כדאי לי להיזהר

דף העבודה עוסק בטעויות נפוצות של תלמידים בתחומי השדה החשמלי והפוטנציאל החשמלי . לדף זה יש דף תשובות נילווה הכולל הסבר מפורט ותשובות מלאות ומפורטות.
21/05/2014

מעגלי זרם ישר – פעילות לסיכום ולחזרה

מטרת הפעילות היא לסייע לתלמידים לבדוק את הבנת הנושא ולאתר נקודות בהן הם מתקשים. הפעילות דורשת זיהוי של סוגי החיבור של נגדים בטור ובמקביל במעגלי זרם ישר, וניתוח המעגלים (התנגדותם השקולה, הזרם הכולל, מתח ההדקים ונצילות ).
21/05/2014

מה הנוסחאות אומרות לי - פעילות סיכום באלקטרוסטטיקה

מטרת דף הפעילות (יחד עם דף התשובות) להבהיר את הנוסחאות הקשורות בכוח החשמלי , בעוצמת השדה החשמלי , באנרגיה חשמלית, בפוטנציאל החשמלי ובקשר הבין עוצמת השדה והפוטנציאל החשמלי.
21/05/2014