תוכנית בינלאומית לתלמידי תיכון

למורי הפיזיקה שלום!

האם אתם חושבים שהתלמידים שלנו לומדים מעט מדי נושאים בפיזיקה של מאה 21?  האם הייתם רוצים שיידעו יותר על ה"מאיץ הגדול" ועל המחקרים שנערכים שם?  האם, לדעתכם. יש לפיזיקה של החלקיקים  קסם מיוחד?

אם עניתם בחיוב לשאלות אלה, אתם יכולים לעזור לתלמידיכם להתמודד על מקום בתוכנית בינלאומית לתלמידי תיכון, שמתוכננת להתקיים בסרן (CERN), במהלך שנת 2018.

תוכנית זו, שקהל היעד שלה הוא תלמידי תיכון מגיל  16, היא הזדמנות ייחודית ונועדה לתת לצעירים ממקומות שונים בעולם הזדמנות "לגלות את CERN" ואת הטכנולוגיות שלה, ולחוות באופן מעשי עבודה מדעית במעבדת מחקר בינלאומית מהמובילות בעולם.

התלמידים שישתתפו בתכנית יטוסו  לקמפוס המאיץ ב-(CERN),  ממוקם בסמוך לעיר ג'נבה, על גבול שוויץ-צרפת,  וייקחו חלק בפעילות לימודית בת שבועיים, בשפה האנגלית, כאורחי צוות המאיץ. בדומה לשאר קבוצות התלמידים שיגיעו מעוד מדינות, גם קבוצת התלמידים מישראל תהיה מלווה על ידי שני מבוגרים (מורים לפיזיקה). בתום השבועיים הקבוצה תוטס חזרה לארץ, כשגם טיסה זו תמומן על ידי המארחים.

מטרת התוכנית היא להגביר את הסקרנות ולהניע את הנוער המשתתף לבחור בקריירה מדעית, הנדסית או אחרת בנושא הקשור למחקר מדעי בסיסי.

התוכנית תאפשר למשתתפים להיחשף לדיסציפלינות בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה במסגרת CERN, לחזק את הידע שלהם ולפתח מיומנויות חדשות בסביבה רוויית מחקר מדעי וטכנולוגיות גבוהים במיוחד.

התוכנית היא הזדמנות ייחודית עבור תלמידי תיכון לגלות את CERN, את הטכנולוגיות ואת הפיזיקה של החלקיקים, באמצעות סדנאות ועל ידי מעקב, תצפית ועבודה עם צוות CERN

מורים המבקשים לשלב תלמידים בתוכנית מוזמנים לשלוח עד ליום א',  3.9.2017 הודעה ( שתכלול שם, כתובת דוא"ל, מספר טלפון נייד ושם בית הספר בו הם מלמדים ) לכתובת  pikuahphys@gmail.com:

עוד חדשות